ଗୋବିନ୍ଦଙ୍କ ଜୀବନର କଳା ସତ: ନିଜ ସ୍ତ୍ରୀକୁ ଛାଡିକି ଏହି ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କ ସହ ରଖୁଥିଲେ ସମ୍ବନ୍ଧ, ମା କହିବାରୁ ବଦଳିଲା ଜୀବନ ନହେଲେ…

ନିକଟରେ ବଲିଉଡର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଅଭିନେତା ତଥା ଏକ ନମ୍ବର ନୃତ୍ୟଶିଳ୍ପୀ ଗୋବିନ୍ଦା ତାଙ୍କର 57 ତମ ଜନ୍ମଦିନ ପାଳନ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ଅଭିନେତା ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ବଲିଉଡ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରଠାରୁ ଦୂରରେ ଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଗୋବିନ୍ଦାଙ୍କ ପୁରୁଣା ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପ୍ରଶଂସକଙ୍କୁ ଆଜି ମଧ୍ୟ ହସାଇ ଥାଏ | ତାଙ୍କ ସମୟରେ ଗୋବିନ୍ଦା ହିରୋ ନମ୍ବର ୱାନ୍, ବଡେ ମିଆ-ଛୋଟ୍ ମିଆ, ହସିନା ମାନ ଜାୟେଗୀ ଭଳି ଅନେକ ବ୍ଲକବଷ୍ଟର ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଦେଇଛନ୍ତି। ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସେ ତାଙ୍କ ଯୁଗର ସୁପରହିଟ୍ ହିରୋ ଥିଲେ |

ଜଣେ ସୁପରହିଟ୍ ହୋଇ ସେ ସର୍ବଦା ଲାଇମଲାଇଟ୍ ରେ ରହୁଥିଲେ, ଯେଉଁଥି ପାଇଁ ସେ ସର୍ବଦା କ୍ୟାମେରା ମୁଁହରେ ମଧ୍ୟ ଥିଲେ | ଗୋବିନ୍ଦାଙ୍କ ପ୍ରେମ ସମ୍ପର୍କ କାହାଠାରୁ ଲୁଚି ନାହିଁ। ସେ ଏହି ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କୁ ଏତେ ଭଲ ପାଉଥିଲେ ଯେ ସେ ତାଙ୍କ ସହ ବିବାହ ବନ୍ଧନରେ ଆବଦ୍ଧ ହେବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ |

ଗୋବିନ୍ଦା ନୀଲମଙ୍କୁ ପାଗଳ ଭାବରେ ପ୍ରେମ କରୁଥିଲେ

ଗଣମାଧ୍ୟମ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଗୋବିନ୍ଦା ପ୍ରକୃତରେ ନୀଲମଙ୍କୁ ଭଲ ପାଉଥିଲେ, ଗୋବିନ୍ଦା ପ୍ରଥମେ ଫିଲ୍ମ ନିର୍ମାତା ପ୍ରନାଲାଲ ମେହେଟ୍ଟାଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ନୀଲମଙ୍କୁ ଦେଖିଥିଲେ। କୁହାଯାଏ ଯେ ଏହା ପରେ ଗୋବିନ୍ଦା ଅଭିନେତ୍ରୀ ନୀଲମଙ୍କ ପ୍ରେମିକ ହୋଇଯାଇଥିଲେ। ଗୋବିନ୍ଦା ନିଜେ ଏକ ସାକ୍ଷାତକାରରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ନୀଲମଙ୍କ ପ୍ରତି ଆକର୍ଷିତ ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ ଅନେକ ସମୟରେ ଫିଲ୍ମ ସେଟରେ ନୀଲମଙ୍କୁ ଫ୍ଲର୍ଟ କରୁଥିଲେ।

ଗୋବିନ୍ଦା ତାଙ୍କ ମା’ଙ୍କ ସବୁ କଥା ମାନୁଥିଲେ

ତେବେ ଯେତେବେଳେ ଗୋବିନ୍ଦା ନୀଲମଙ୍କ ପ୍ରେମରେ ପାଗଳ ହୋଇ ସୁନୀତାଙ୍କ ସହ ନିର୍ବନ୍ଧ ଭାଙ୍ଗିଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କ ମା ନିର୍ମଳା ଦେବୀ ମଝିରେ ଆସି ସୁନୀତାଙ୍କ ସହ ବିବାହ କରିବାକୁ ଅଭିନେତାଙ୍କୁ ସ୍ପଷ୍ଟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ। କୁହାଯାଏ ଯେ ଗୋବିନ୍ଦା ତାଙ୍କ ମାଙ୍କ କୌଣସି କଥାକୁ ଏଡାଉ ନଥିଲେ ଏବଂ ସମାନ ଘଟଣା ଘଟିଥିଲା।

ଗୋବିନ୍ଦା 1987 ରେ ସୁନୀତାଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ

ଇଚ୍ଛା ନଥିବା ସତ୍ତ୍ୱେ ଗୋବିନ୍ଦା 1987 ରେ ସୁନୀତାଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ | ଗୋବିନ୍ଦା ଏବଂ ନୀଲମଙ୍କର ପ୍ରଥମ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର 1986 ମସିହାରେ ହୋଇଥିଲା, ‘ଇଲଜାମ’ | ଏହା ପରେ ଏହି ଯୋଡି ଗୋଟିଏ ପରେ ଗୋଟିଏ ଅନେକ ହିଟ୍ ଫିଲ୍ମ ଦେଇଥିଲେ ଏବଂ ସେମାନେ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଦର୍ଶକଙ୍କ ପ୍ରିୟ ଦମ୍ପତି ହୋଇ ରହିଥିଲେ | ବାସ୍ତବରେ ଗୋବିନ୍ଦା ତାଙ୍କ ବିବାହକୁ ସମସ୍ତଙ୍କଠାରୁ ଲୁଚାଇ ରଖିଥିଲେ |

ଏହା ଏଥିପାଇଁ କି ତାଙ୍କ କ୍ୟାରିୟର ପ୍ରଭାବିତ ହେବ ନାହିଁ | ଯେତେବେଳେ ଝିଅ ଟିନା (ନର୍ମଦା) ଜନ୍ମ ହେଲେ ସେତେବେଳେ ଗୋବିନ୍ଦାଙ୍କ ବିବାହ କଥା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଲା। ଗୋବିନ୍ଦା 1990 ମସିହାରେ ଏକ ପତ୍ରିକାକୁ ଦେଇଥିବା ଏକ ସାକ୍ଷାତକାରରେ କହିଥିଲେ ଯେ ତାଙ୍କ ବିବାହ ପରେ ମଧ୍ୟ ସେ ନୀଲମଙ୍କୁ ଭୁଲି ନାହାଁନ୍ତି। ସେ ନୀଲମଙ୍କ ସହ ଅନେକ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର କରିଥିଲେ। ସେ ଚାହୁଁଥିଲେ ଯେ ନୀଲମ କେବଳ ତାଙ୍କ ସହ ସ୍କ୍ରିନ୍ ସେୟାର କରନ୍ତୁ।